768 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

گاوها نسبت به آب تمیز و سالم بسیار حساس هستند پس باید آب آشامیدنی آنان تمیز و گوارا باشد . در ماه های آینده ، Cargill و ZELP آزمایش های بیشتری را در مرکز تحقیق و توسعه Cargill و در دانشگاه Wageningen ، یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان در زمینه کشاورزی ، محیط زیست و غذای سالم انجام خواهند داد. در این صفحه تعداد 768 مقاله تخصصی درباره گاو شیری که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است.

۱۶- اگر نسبت کنسانتره به علوفه در جیرههای غذایی نامناسب باشد و بیش از ۶۰ درصد جیره غذایی کنسانتره بکار رود PH شکمبه کاهش یافته، دام دچار اختلالات متابولیکی شده و تولید شیر آن کم میشود و ممکن است بر تولید مثل اثر منفی بگذارد. نتایج این تحقیق نشان داد که بیشترین سهم مصرف انرژی در ایستگاه پرورش گاو گوشتی، مربوط به انرژی خوراک دام است به نحوی که مگاژول انرژی ( به ازای هر راس گاو) برای تولید این محصول مصرف شده است.

۷- ترکیبات مواد مغذی اقلام خوراکی متنوع و متغییر است. ۳- جهت مصرف حداکثر میزان خوراک اختصاصی که خوش خوراکی جیره مد نظر بوده و برای این منظور از اقلام خوراکی متنوع و با کیفیت خوب استفاده نمایید. ۵- دفعات خوراکی دادن به گاوها را تنظیم نموده و مطابق برنامه عمل نمایید. در جهان هرگز تقاضا برای شیر کاهش نمی یابد و همواره این تقاضا مطابق با رشد جمعیت جهان افزایش خواهد یافت . این کیفیت علوفه مصرفی برای دام های گوشتی به طور مستقیم بر روند عملکردی کسب و کار دامداران اثر گذار است . اين آزمايش و نمونه های شبيه آن در انگلستان, فرانسه و ايتاليا که در آنها مصرف مکمل پروتئينی به استفاده از مقادير کمی از پروتئين حقيقی و يا اوره محدود شده لست, نشان داده اند که افزايش وزن يک کيلوگرم در روز از وزن 100 کيلوگرمی(3 ماه سن) تا زمان کشتار(وزن زنده 450 تا 500 کيلوگرم, برحسب جنس و نژاد دام) در سن 15 ماهگی دست يافتنی است.

در تغذيه گاوهای گوشتی مسن تر(سنگين تر از 230 کيلوگرم وزن زنده), مصرف سيلوی ذرت همراه با مکمل از نوع ازت غيرپروتئينی(اوره) در صورتی که مواد معدنی و ويتامين ها به حد کافی در دسترس باشدع رضايتبخش بوده است. گاوداری مانند هر سازمانی نیازمند اداره و مدیریت صحیح است. برای حفظ هرچه بیشتر رفاه گاو ها و افزایش بازدهی می توانید در مجتمع گاوداری خود از دستگاه برس اتوماتیک استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید