10 تا از عجیب ترین رازهای سر به مهر جهان (حقایق تاریخ)

موزه مو در آوانوس یکی دیگر از عجیب ترین موزه ها در جهان است. این موزه که در دل غاری در قلب آوانوس ترکیه واقع شده، دارای بیش از 16 هزار دسته مو است که در کنار آن ها نام و مشخصات فردی که این موها به وی تعلق داشته، نوشته شده است. در جنوب کشور جاذبه های گردشگری تفریحی بسیاری وجود دارد که هر کدام از آن ها داستان های مخصوص به خود را در پشت چهره شان پنهان کرده اند. با گذشت سال ها، مردم محلی داستان های بسیاری در مورد وجود جن در دره ستارگان قشم تعریف کرده اند.

جزیره قشم بارندگی های شدید و زیادی ندارد، ولی زمانی که این اتفاق رخ دهد، دره ستارگان به خاطر سست بودن لایه های ستونها، دیواره ها و مخروط ها، دستخوش تغییراتی چشمگیر خواهد شد که این تغییرات باعث شده تا دره ستارگان قشم یکی از عجایب این جزیره محسوب شود و گردشگران بسیاری را به خود جذب کند. موزه هنرهاى زشت یکى دیگر از عجیب ترین موزه ها در جهان است. در مجموع، موزه پزشکی بانکوک بدون تردید یکی از عجیب ترین موزه ها در جهان است. موزه جادوگرى ایسلند بدون تردید یکى از عجیب ترین موزه ها در جهان محسوب مى شود.

این جستجو و حفاری تا کنون بخش های زیادی از یک شهر مدفون در دریا را پدیدار ساخته که بدون شک می توان از آن به عنوان یکی از رازهای سربه مهر جهان یاد کرد. این موزه که دارای مجموعه هایی از بدن کودکان ناقص و تکه های جدا شده بدن افراد است، ممکن است برای بازدیدکننده امروزی کمی عجیب و غریب به نظر برسد؛ با این حال هدف ساخت این موزه آن بوده که نشان دهد عیب و ایرادهای بدن توسط تغییرات طبیعی ایجاد می شود و نه شیاطین.

داستان این موزه از جایی شروع شد که دوست صاحب غار پیش از آن که با وی خداحافظی کند، دسته ای مو از خود در آن غار باقی گذاشت؛ سایر افراد نیز که این موضوع به نظرشان جالب آمده، دسته های موی خود را به مجموعه موهای این غار افزوده اند و باعث شده اند موزه موی امروزی شکل بگیرد. سپس یک یا دو بار در سال، یکی از کسانی که موهای خود را وقف موزه کرده به صورت تصادفی برای اقامت رایگان در مهمان سرایی که خود موزه در نظر گرفته، انتخاب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید