کلیات طرح صیانت تصویب شد

صبح امروز ۳ اسفند در مجلس غلامرضا نوری، یکی از اعضای کمیسیون مشترک از شیوه برگزاری جلسه کمیسیون انتقاد و اعلام کرد پیامکی برای آنها ارسال شده که امروز ظرف ۴۵ دقیقه برای تصمیمگیری در طرح صیانت در این کمیسیون شرکت کنند. کانون خبر،نمایندگان عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از کاربران امروز (۳ اسفند ماه) بعد از انتشار چندین نسخه به کلیات آخرین نسخه این طرح با نام حمایت از کاربران در فضای مجازی رأی مثبت دادند. مهرداد ویسکرمی در گفتوگو با «ایرنا» گفت: بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به کمیسیون مشترک ارجاع شده است.

کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی کلیات طرح صیانت مجلس شورای اسلامی را با ۱۸ رای موافق به تصویب رساندند. بعضی از از کاربران معتقدند به خاطر مشکلات زیرساختی این طرح قابلیت اجرایی ندارد و در حقیقت این کاربران می گویند زیاد نگران نباشید از حرف تا عمل خیلی فاصله دارد، در عمل ممکن نیست چون بستر بسیاری از قسمت های اینترنت داخلی، خارجی می باشد و مدعیان این طرح مجبورند حداقل یک کم فضا و ظرفیت به اینترنت خارجی داشته باشند تا اینترنت داخلی دچار مشکل نشود و در حال حاضر عملاً بسته های اینترنتی دو بخشی است حجم داخلی و خارجی جدا گانه مشخص شده است، شاید فقط مجبور شویم ترافیک اضافه بخریم.

یکی از آنها افزایش مصرف اینترنت همراه به جای استفاده از اینترنت خانگی است. موضوعی که با واکنش های منفی و انتقادات بی شماری در فضای مجازی مواجه شد تا جایی که تعدادی از نمایندگان مجلس با امضای نامه ای به هیات رییسه مجلس، خواستار لغو بررسی طرح صیانت در کمیسیون مشترک و بازگشت طرح به صحن مجلس شدند. در جلسه اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت که ساعاتی قبل در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ۱۸ نفر به این طرح رأی مثبت و تنها یک نفر رأی منفی داد و بدین ترتیب کلیات طرح جدید صیانت با نام «طرح نظام تنظیم مقرراد خدمات فضای مجازی» به تصویب رسید تا در ادامه جزییات آن در کمیسیون بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش کانون خبر، کمیسیون مشترک بررسی طرح موسوم به صیانت پس از چندین هفته بین زمان استراحت جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱ برگزار شد. این طرح با نسخه اولیه اختلاف زیادی دارد. من فرد ضد نظام و انقلاب نیستم و از خانوادهای هستم که پنج شهید دارد. شما البته کار خود را خواهید کرد و من تنها نظرم را برای اطلاع تاریخ اعلام میکنم. گفتنی است مطابق اصل ۸۵قانون اساسی در مواردی که مجلس ضروری تشخیص دهد، اصل هشتادوپنجم (۸۵) قانون اساسی اختیار تصویب آزمایشی بعضی قوانین را که جنبه دائمی دارند به کمیسیونهای خود و تصویب دائمی اساسنامه سازمانها، شرکتها، موسسات دولتی یا وابسته به دولت را به کمیسیونهای خود یا به دولت تفویض میکند.

دیدگاهتان را بنویسید