چه کسانی از تصویب کلیات طرح صیانت راضی هستند؟

صندوقی قرار است در این طرح ایجاد شود که در بخشی از این طرح به آن اشاره شده است که شخصیت حقوقی مستقل دارد و با گرفتن مبالغی از ارائه خدمات مخابراتی و فروش ترافیک توسط وزارت ارتباطات، به حمایت از توسعه خدمات پایه کاربردی داخلی می پردازد. او البته در این بخش به اسکایپ نیز اشاره کرد، هرچند که اذعان کرد کاربری این برنامه متفاوت است!

رشیدی کوچی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا احتمال میدهید امضاکنندگان نامه بازگشت طرح صیانت به صحن در زمان رایگیری نظر خود را عوض کنند، بیان کرد: بله بنده این احتمال را میدهم، چراکه موافقان بررسی این طرح در کمیسیون دارند تلاش خود را برای بازپس گرفتن امضاها میکنند، البته ما هم تلاش خود را انجام میدهیم. شما البته کار خود را خواهید کرد و من تنها نظرم را برای اطلاع تاریخ اعلام میکنم. غلامرضا نوریقزلجه به عنوان مخالف نیز گفت: جامعه طرح صیانت را پس میزند و یکصدا میگوید این طرح برای حمایت از ما نیست.

همچنین غلامرضا نوری قزلجه، یکی دیگر از نمایندگان مخالف عضو کمیسیون بعد از تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس خطاب به تقیپور که او را «دیکتاتور» خطاب کرده بود، گفت: در هیچکدام از جلسات به غیر از دو جلسه غیررسمی غایب نبودم. به گزارش پیوست، بعد از اینکه نمایندگان در جلسهای کوتاه و در کمتر از ۲۰ دقیقه کلیات طرح صیانت را به تصویب رساندند، واکنشها به تصمیم کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت مطرح شد و در مقابل کسانی که با این تصمیم کمیسیون مخالف بودند برخی نمایندگان نیز در تذکرهایی که در خلال بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس مطرح میشد از این تصمیم کمیسیون حمایت میکردند.

کما اینکه در همین نامه نیز آمده است که هیات رییسۀ کمیسیون باید برای رفع ایرادات تدبیر کند. با توجه به اینکه فضای کلی جامعه مخالف این طرح است، به نظر شما نمیشد با تأمل بیشتر و در وقت مناسبتری تصویب کلیات آن صورت بگیرد؟ سرانجام پس از تمام کش و قوسهای که در چند ماه اخیر شاهد آن بودیم کلیات طرح جنجالی صیانت از حقوق کاربران در مجلس به تصویب رسید. به گزارش عصر آزادی آنلاین، اعضای کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز کمیسیون با ۱۸ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید