پشت صحنه ابطال «صیانت»

در این میان مهدی باقری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شبهات وارده بر طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی، مبنی بر کاهش پهنا و سرعت اینترنت درست نیست، افزود: هر آنچه در مجلس شورای اسلامی مطرح میشود، برای منافع مردم است و طرح حمایت از کاربران فضای مجازی هم در راستای منافع عموم اجرا میشود. قرار گرفتن طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در فهرست طرحهای مورد بررسی صحن علنی مجلس با انتقادات گسترده کاربران فضای مجازی و رسانه ها رو به رو شد، چون تعداد کثیری از فعالان رسانه ای و مدنی طرحصیانت را در راستای ایجاد محدودیت دسترسی به شبکه ها و پیام رسان های اجتماعی تلقی کردند.

پس از مطرح شدن این طرح سیل مخالفت ها از هر سمتی به این طرح روانه شد و به جرئت می توان گفت که افراد موافق با این طرح بسیار انگشت شمارند در واقع در بین کل افراد جامعه این بار به غیر بر مردم و فعالین سیاسی اصلاح طلب، شماری از گروه ها و فعالین سیاسی اصول گرا حتی نیز از تصویب این طرح انتقاد کردند.

نصر تهران مخالفت صریح خود با تصویب کلیات طرح صیانت را اعلام کرد / پیشنهاد ارائه… طرح صیانت فضای مجازی در نطفه خفه میشود؟ الفباخبر – گروه سیاسی: کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی کلیات طرح صیانت را به تصویب رساندند. این طرح با عنوان جدید «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» در جلسه امروز کمیسیون مشترک مطرح شده و در نهایت به تصویب رسید.

مرکز پژوهشها موظف است متناسب با موضوع و مواد طرح و لایحه، کارگروهی را جهت بررسی آن تشکیل داده و در نهایت طرح یا لایحه اصلاح شده به کمیسیون اصلی برگردد. 45 جلسه یا بیش از پنج ماه بررسی برای کلیات زمان کمی است؟ سوال مهم اینجاست که آیا در نهایت این طرح عملی می شود یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید