پشت صحنه ابطال «صیانت»

رضا تقی پور انوری رییس کمیسیون مشترک در پاسخ به اظهارات جلال رشیدی کوچی گفت: برگزاری جلسه امروز به یکباره نبوده است و از دو روز قبل در این خصوص نظرخواهی شد. وی ادامه داد: این موضوع هم دلیل دارد برای مثال به یکباره اعلام میشود که در خلال بررسی بودجه جلسهای برای بررسی این طرح برگزار شود.

وی ادامه داد: اینکه مدیر یک نهاد نظارتی چندین میلیون برای اتاق خود هزینه میکند و هر کس اعتراضی داشته باشد با هتاکی پاسخ میدهد، که بروید دستتان را هرجا بند بگذارید! تبصره- دستورالعمل مربوط به این بند توسط کمیسیون عالی تصویب و ابلاغ خواهد شد. مرکز پژوهشها موظف است متناسب با موضوع و مواد طرح و لایحه، کارگروهی را جهت بررسی آن تشکیل داده و در نهایت طرح یا لایحه اصلاح شده به کمیسیون اصلی برگردد. «طرح صیانت که امروز کلیات آن در کمیسیون مشترک به تصویب رسید. پیشنهاد میکنیم ویدیوی لحظه رای گیری کمیسیون مجلس برای طرح صیانت از فضای مجازی را در کلیک ببینید.

به گزارش عصر آزادی آنلاین، اعضای کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز کمیسیون با ۱۸ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند. به گزارش ایسنا اعضای کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز کمیسیون با ۱۸ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.

وی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «در جلسه امروز، برای بررسی ایرادات معاون قوانین مجلس بر نحوه تصویب کلیات طرح نظام تنظیم خدمات فضای مجازی در کمیسیون مشترک، اعضای هیات رییسه مجلس پس از استماع نظرات طرفین، ایرادات معاونت قوانین را وارد دانستند. تبصره – هرگونه محتوای خارجی بهجز محتواهای علمی که به پیشنهاد تنظیمگر مربوط به تأیید کمیسیون عالی میرسد و هرگونه محتوای داخلی مغایر با موازین شرعی و قوانین و مقررات کشور مانند فیلم، پویانمایی و سریال، مشمول حمایتهای این ماده نخواهد شد. تبصره ۱- تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و خدمات غیرمجاز فضای مجازی خارج از محدوده این ماده است.

دیدگاهتان را بنویسید