نحوه درمان آن – کلینیک خانه سفید

اگر بین ۵۵ تا ۷۴ سال سن دارید، از سلامتی خوبی برخوردار هستید ولی به شدت سیگار میکشید و یا سابقه سیگار کشیدن شدید داشتهاید، برای بررسی سرطان ریه، باید به دنبال سیتیاسکن باشید. زنان ۷۴ ساله یا بالاتر، نیازی به غربالگری ماموگرافی ندارند، مگر اینکه امید به زندگی آنها از ۱۰ سال بیشتر باشد. اگر بین ۴۰ تا ۴۴ سال سن دارید، میتوانید انتخاب کنید که هر سال ماموگرافی کنید. اگر بین ۳۰ تا ۶۵ سال سن دارید، هر پنج سال یکبار تست پاپاسمیر به علاوه تست HPV را انجام دهید. در سن ۵۰ سالگی، همه باید مرتباً آزمایش شوند.

برای شناسایی ژنهای مسئول بیش از ۵۰ نوع سندرم سرطان ارثی، آزمایش وجود دارد. اما، آیا شما واقعاً به سرطان مبتلا هستید، به شما، ژن خاص، سابقه خانوادگی، انتخاب سبک زندگی و محیط شما بستگی دارد. غده پروستات غده ای است که تنها در مردان یافت شده و در زیر مثانه قرار دارد .

مشاوران ژنتیک همچنین برای ارائه پشتیبانی عاطفی آموزش دیدهاند و شما را با گروههای پشتیبانی و سایر منابع در تماس قرار میدهند. اگر اعتقاد دارید که باید آزمایش ژنتیک انجام دهید، پزشک شما میتواند آزمایش ژنتیک را درخواست کند. در مورد سرطانهای دهان، باید از دندانپزشک خود بخواهید توصیههای غربالگری را انجام دهد. اگر غربالگری ژنتیکی در صورت مثبت بودن به نوع خاصی از سرطان منجر شود، پزشک یا مشاور ژنتیک شما در مورد غربالگری بیشتر یا گزینههای پیشگیری با شما مشورت خواهند کرد. پزشک ممکن است توصیه کند که آیا شما نیاز به غربالگری دارید یا نه.

از پزشک خود بپرسید که آیا نیاز است که از نظر سرطان و پولیپ غربالگری شوید یا خیر. یکی از شایعترین انواع سرطان است. گروهی از افراد پوستشان به دلیل ژنتیکی قادر به ساخت ملانین نیست و یا اینکه ملانین کمی تولید میکند؛ در فرهنگ عامه به این افراد زال گفته میشود. • اگر هیسترکتومی کامل داشته باشید که دلیل آن سرطان دهانه رحم نیست، به آزمایش منظم پاپ نیاز ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید