علائم سرطان معده و علائم سرطان روده چیست؟

هرچند درمان بیماری سرطان در مواردی ممکن است با دشواری هایی همراه باشد اما درصورت تشخیص به موقع می تواند کمک زیادر به درمان باشد لذا در صورت مشاهده علائم هشدار دهنده خاص و مراجعه به موقع به پزشک متخصص می توان موجب شناسایی به هنگام بیماری سرطان شد. آکنه اغلب نشان دهنده شرایط بی ضرری مثل کیست خوش خیم است. تحقیقات برخی از محققان نشان داده است که سرطان حنجره میتواند از زیرمجموعههای سرطان مری (Esophageal cancer) باشد. گزینه های درمان ممکن است شامل یک یا چند مورد زیر باشند: جراحی، اشعه، هورمون درمانی و شیمی درمانی. سرطان حنجره از جمله بیماریهای خطرناک برای بدن است که با تشخیص زود هنگام آن که به ۳ صورت تصویر برداری، نمونه برداری و یا آزمایش خون انجام می شود، میتواند راه درمان را بسیار ساده و هموار کند.

این یک نوع سرطان رحم است. این تغییرات در شخصیت فرد نیز ایجاد میشود و او را از فردی مهربان و آرام به فردی عصبی و پرخاشگر تبدیل میکند. به همین جهت توصیه میشود که در صورت وجود چنین نشانههایی به پزشک مراجعه کنید تا با انجام تست و آزمایشات علت دقیق ایجاد چنین مشکلات را شناسایی کند.

در بیشتر سرطانها تومورهای جامد تشکیل میشود، برای مثال در سرطان خون چنین نیست و تومور تشکیل نمیشود. هر گاه نام سرطان به گوشمان می خورد، ترس و لرز وجودمان را فرا می گیرد اما همه سرطان ها خطرناک و کشنده نیستند. خونی که از مری و قسمت بالایی دستگاه گوارش سرچشمه می گیرد به واسطه قرار گرفتن در معرض اسید معده سیاه رنگ می شود. تنگی نفس علامت شایع سرطان کلیه است ، هم به عنوان علامت سرطان که در ریه ها پخش شده و هم به دلیل کم خونی. استخوان ها دومین محل شایع متاستازهای سرطان کلیه (بعد از ریه ها) است.

اکثر سلولهای بدن ما بعد از مدتی پیر شده و میمیرند و به جای آنها سلولهای جدید جایگزین میشوند. مرحله IIIC: سرطان به گره های لنفاوی در لگن و یا در اطراف آئورت (بزرگترین شریان در بدن که خون را از قلب حمل می کند) گسترش یافته است. گاهی اوقات اولین علامت سرطان شکستگی در ناحیه ضعیف استخوان است.

دیدگاهتان را بنویسید