علائم سرطان مری را بشناسید

هنگامی که داروی شیمی درمانی از طریق دهان مصرف میشود یا به رگ یا عضله تزریق میشود، داروها وارد جریان خون میشوند و میتوانند به سلولهای سرطانی در سراسر بدن برسند (شیمی درمانی سیستمیک). روشی است که در آن آندوسکوپ معمولاً از طریق دهان یا راست روده وارد بدن میشود. سرطان های روده بزرگ همیشه علائم ایجاد نمی کنند.

پروفسور اکبری در ادامه سرطان روده بزرگ را یکی دیگر از سرطان های خانواده گوارش عنوان کرد و گفت: روده بزرگ از دو علامت مهم برخوردار است که اولین علامت وجود خون روشن، تیره و سیاه در مدفوع است و اگر چنین نشانه ای در فردی پیدا شد، باید بررسی شود.

دانستن مرحله برای برنامهریزی درمان بسیار مهم است. اگرچه اکثر این علائم به دلیلی غیر از سرطان ریه ایجاد می شوند، اما مراجعه به پزشک برای آن ها مهم است. البته در کشور ایران معمولا برای تشخیص زودهنگام سرطان کبد، غربالگری انجام نمی شود و برای تشخیص سرطان کبد، پزشک باید سایر علل اختلال عملکرد کبد را رد کند.

اگر از این دو راه انجام نشود پزشک میتواند با ایجاد برش در بدن بیمار این نمونه برداری را انجام دهد. شیمی درمانی یک درمان سرطان است که از داروها برای جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی استفاده میکند، چه با کشتن سلولها و چه با جلوگیری از تقسیم آنها. با استفاده از این روش تصویربرداری تودههای بسیار کوچک و غیرقابل لمس نیز امکان شناسایی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید