علائم امیکرون در کودکان و بزرگسالان

هم چنین سویه امیکرون ویروس کرونا باعث بروز مشکلات گوارشی نیز میشود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا سویه امیکرون نسبت به دیگر گونههای کووید-۱۹ ، از جمله دلتا، شدیدتر است یا خیر. در حال حاضر این شرکتها منتظر نتایج آزمایشهایی هستند که هم اکنون روی کرونا امیکرون در حال انجام است و تا دو هفته دیگر به دستشان خواهد رسید. پاندمی کرونا که از حدود دو سال پیش آغاز شده است با فراز و نشیب های متعددی همراه گشته است. با این حال، افرادی مثل مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور آمریکا میگویند که هنوز اطلاعات بسیار کمی درباره این ویروس داریم و باید همچنان منتظر نتایج آزمایشهایی باشیم که هم اکنون در آفریقای جنوبی در حال انجام است.

گونه جدید ویروس COVID-19 معروف به B.1.1.529 است که توسط سازمان بهداشت جهانی Omicron یا اُمیکرون نام گذاری شده. این سویه قبلا B.1.1.529 نامیده میشد اما سازمان بهداشت جهانی با انتخاب نام جدید سعی دارد تحقیقات پیرامون آنرا یکپارچهسازی کرده و از اطلاق ویروس به کشور یا منطقهای خاص جلوگیری کند.

با توجه به شیوع گسترده این ویروس در آفریقای جنوبی احتمالا سویه امیکرون بدون اینکه شناسایی شده باشد به کشورهای مجاور نیز سرایت کرده است. هنگامی که سازمان بهداشت جهانی شروع به نامگذاری انواع نوظهور ویروس های کرونا کرد، مقامات به الفبای یونانی روی آوردند تا درک تکامل را برای عموم آسانتر کنند.

علاوه بر این، با افرادی که اخیرا از این کشورها وارد ایران شدهاند فعلا قطع ارتباط کنید تا سلامتی خود و دیگران را به خطر نیندازید. با این حال، اگر هنوز واکسن خود را نزدهاید هر چه سریعتر اقدام کنید و تزریق واکسن را به بقیه نیز توصیه کنید. بنابراین، اگر هنوز واکسن نزدید هر چه سریعتر اقدام کنید و زندگی خود و عزیزانتان را نجات دهید.

دیدگاهتان را بنویسید