عجیب ترین کشورهای دنیا را می شناسید؟

یکی از نکات جالب در مورد این موزه آن است که به گردشگران و بازدید کنندگان آن اجازه داده می شود تا دسته ای از موهای خود را در موزه باقی بگذارند. با گذشت سال ها، مردم محلی داستان های بسیاری در مورد وجود جن در دره ستارگان قشم تعریف کرده اند. در این موزه حدود 500 مجسمه پوشیده شده از جلبک و خزه – از مجسمه انسان های محلی در حال ماهیگیری گرفته تا مجسمه های ماشین و وسایل خانه آن ها – وجود دارد. موزه کانست کامرا که در سال 1714 توسط پیتر یکم ساخته شده، اولین موزه روسیه به شمار می رود؛ با این حال با موزه های عادی اندکی تفاوت دارد.

این موزه که دارای مجموعه هایی از بدن کودکان ناقص و تکه های جدا شده بدن افراد است، ممکن است برای بازدیدکننده امروزی کمی عجیب و غریب به نظر برسد؛ با این حال هدف ساخت این موزه آن بوده که نشان دهد عیب و ایرادهای بدن توسط تغییرات طبیعی ایجاد می شود و نه شیاطین. اسکلت سازنده این موزه در ورودى موزه قرار داده شده و داخل آن نیز پر از بدن محافظت شده نوزادانى است که بیمارى هاى ژنتیکى و ویژگی های عجیب و غریب داشته اند.

داستان این موزه از جایی شروع شد که دوست صاحب غار پیش از آن که با وی خداحافظی کند، دسته ای مو از خود در آن غار باقی گذاشت؛ سایر افراد نیز که این موضوع به نظرشان جالب آمده، دسته های موی خود را به مجموعه موهای این غار افزوده اند و باعث شده اند موزه موی امروزی شکل بگیرد. اگرچه این موزه کمی عجیب و غریب به نظر می رسد؛ اما قطعا نقطه عطف جالبی در تاریخ موزه های جهان به شمار می رود. برخی از افراد به این فوبیا دچار نیستند اما شدیداً از سبزیجات وحشت دارند.

آغاز کار این موزه در ابتدا بیشتر شبیه یک شوخی به نظر می رسید؛ اما این موزه امروزه به یکی از مشهورترین و عجیب ترین موزه ها در جهان تبدیل شده است. در این موزه اشیائی بر جای مانده از روابط شکست خورده و تمام شده از یک حلقه طلایی گرفته تا تنها یک تکه سنگ یافت می شوند. این موزه علاوه بر آن که گونه ها و اشیا مختلفی از خرگوش ها را گرد هم جمع کرده، شیوه استفاده از داروها برای خرگوش ها و زجری را که این حیوانات تا به امروز توسط انسان ها متحمل شده اند نیز به بازدیدکنندگان نمایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید