طرح صیانت از فضای مجازی+ جزییات – ایمنا

یک عضو کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت تاکید کرد: معاونت قوانین مجلس در نامهای به رئیس کمیسیون ویژه طرح حمایت از حقوق کاربران، رایگیری امروز کمیسیون ویژه و تصویب کلیات طرح صیانت را غیرقانونی دانسته است. غلامرضا قزلجه عضو کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی هم گفت : فرایند درستی نبود. رشیدی کوچی ضمن اشاره به این موضوع که کسی مخالف ساماندهی فضای مجازی نیست، خاطرنشان کرد: «این موضوع هم دلیل دارد برای مثال به یکباره اعلام میشود که در خلال بررسی بودجه جلسهای برای بررسی این طرح برگزار شود.

حتی کشورهای اروپایی هم این موضوع را دنبال میکنند. دلیل این موضوع را میتوان در اظهاراتی که از زبان نمایندگان موافق این طرح پیدا کرد. هفته گذشته نماینده مردم همدان در مجلس از تصویب این طرح در هفته پیش رو خبر داده بود. به گزارش کلیک به نقل از جماران، «لطف الله سیاهکلی» سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی، در گفتگویی با خبرنگار جماران درباره تصویب کلیات طرح صیانت توضیحاتی داد که در ادامه میخوانید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانهای استان تهران، در این بیانیه آمده است: «متاسفانه علیرغم مخالفت صریح سازمان نظام صنفی رایانهای، به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، و دیگر نهادهای صنفی و تخصصی، کلیات طرح موسوم به صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

سازمان نظام صنفی رایانهای استان تهران در بیانیههای پیشین ایرادهای کلیدی نسخههای مختلف این طرح را برشمرده و در یک گزارش بیست صفحهای به تفصیل نقدها و پیشنهادهای خود را اعلام کرده است. نوری قزلجه، عضو کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت اعلام کرده بود که طرح صیانت بعد از عید تعیین تکلیف میشود و تاکنون هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده است. بهروزرسانی: با اعلام معاونت قوانین مجلس٬ رای گیری روز گذشته کمیسیون ویژه طرح صیانت به علت تخلف از مفاد صریح قانون و تصمیم گیری شتاب زده باطل شده است. در مقابل عضو کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی هم تصویب طرح صیانت را تا پایان سال ۱۴۰۰ رد کرده بود و مشکل کاهش سرعت اینترنت را با طرح صیانت بیربط خوانده بود.

دیدگاهتان را بنویسید