طب سنتی امیکرون را در کودکان درمان می کند؟

امیکرون چگونه از سیستم ایمنی میزبان فرار میکند؟ شواهد این ادعا در بخشهای بیمارستانی و آی سی یوها نیز کاملا مشهود است و اکثر کسانی که در بخشهای بیمارستانی بستری هستند؛دچار نقص سیستم ایمنی هستند یا اصلا واکسن نزدهاند یا ناقص واکسن زدهاند و هر سه دز واکسن را نزدهاند.نگفته واکسن جلوی ابتلا به بیماری کووید۱۹ را میگیرد، بلکه جلوی شدت بیماری و مرگ و میر را میگیرد.

البته اینکه امیکرون در مواردی از سیستم دفاع واکسنهای موجود فرار میکند، تا حدی درست است. حیدری با اشاره به اینکه مردان به دلیل اشتغالات زیاد معمولا از توجه به سلامتی خود غافل میشوند، اظهار داشت: وزارت بهداشت به سلامت مردان و برنامهریزی برای ارتقای سلامتیشان توجه ویژه دارد، زیرا مردان نیروهای مؤثر در عرصههای مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه هستند. همچنین به گزارش روزنامه کیهان وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد: براساس جدیدترین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۳۳۷ به ۱۸۴ شهر کاهش یافت. وی بیان کرد: در این پیک اکثر کودکانی که واکسینه نشده بودند نیاز به بستری پیدا کردند از همین رو باید والدین واکسیناسیون کودکان را به سرعت انجام دهند.

وی ادامه داد: از این تعداد 264 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 27 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 64 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 13 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 66 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند. متخصصان بهداشت و درمان دلیل این نکته را هم در کاهش قابل توجه سطح رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی مردم و البته نزولی شدن استقبال هموطنان از تکمیل دوره واکسیناسیون با دز سوم ذکر میکنند، چون فرا رسیدن ایام پایانی سال و افزایش ترددهای سطح شهرها و بیرونشهری در این دوره بهنوعی ویروس امیکرون را میان مردم دست به دست کرده و خوشههای بیماری تازهای در گوشه و کنار ایران به وجود آورده است.

این نکته روز گذشته از سوی وزیر بهداشت و درمان هم مورد اشاره قرار گرفت. امیکرون (Omicron)، آخرین سویه نگرانکننده کرونا از نظر سازمان جهانی بهداشت که ابتدا B.1.1.529 نامیده میشد، حالا دیگر به مهمترین و شایعترین سویه ویروس کرونا … عیناللهی افزود: در ایران که میزان واکسیناسیون با مشارکت و حمایت مردم، افزایش قابل توجهی یافته، میزان مرگ و میر بیماران کووید۱۹ نسبت به اکثر کشورهای جهان کمتر است. در موارد خفیف بیماری، میتوان بیماران را از نزدیک پیگیری نمود اما بسیاری از این کودکان به انواع شدید مبتلا شده و نیازمند بستری در بخش بیمارستان یا بخش مراقبت ویژه کودکان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید