سرطان و 10 نکته طلایی شناخت و پیشگیری از آن

با شناخت علائم هشدار دهنده سرطان دهانه رحم و مراجعه سریع به پزشک می­توان ضایعات پیش سرطانی را قبل از تبدیل شدن به سرطان تشخیص داد. اما در صورتی که این بیماری توسط پزشک متخصص درمان نشود در طی چند سال زخم دهانه رحم می­تواند به سرطان رحم تبدیل شود. این نوع زخم غالبا بدون تداخل دارویی به مرور زمان بهبود می­یابد.

زنان باید به این نکته توجه داشته باشند که انجام دوره ای معاینات لگنی و انجام پاپ اسمیر منجر به تشخیص زود هنگام کانسر می­شود. لازم به ذکر است بیوپسی تنها روش تشخیص قطعی کانسر در ناحیه رحم است. چگونه با خود مراقبتی سرطان دهانه رحم را کنترل کنیم؟ بعد از برداشتن رحم قاعدگی قطع شده و زنان قدرت باروری خود را از دست می­ دهند.

آیا سرطان رحم قابل درمان است؟ آیا زخم دهانه رحم همان سرطان دهانه رحم است؟ زخم دهانه رحم اکثرا با تشخیص زودهنگام و تکمیل دوره درمان برطرف می­گردد. زخم دهانه رحم یک اصطلاح عامیانه است که برای بیان کردن هرگونه تغییر شکل غیر طبیعی در دهانه رحم به کار می­ رود.

زخم دهانه رحم شدید: سلول­های پیش سرطانی در تعداد قابل توجهی در دهانه رحم مشاهده می ­شود. آفتاب سوختگیهای شدید باعث ایجاد زخم در پوست میشوند. ضمنا تومور میتواند بر پوست در حدود 5 سانتیمتری بیرون مقعد ایجاد شود ، به نام سرطان پری آنال كه درمان آن مشابه درمان سرطان پوست می باشد. پزشکان معمولاً نمی توانند توضیح دهند که چرا سرطان یک خانم را مبتلا می کند و دیگری نمی کند. نوع درمان در هر بیمار با توجه اندازه تومور و محل انتشار سرطان می ­تواند متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید