سرطان بیضه چیست و چه علائمی دارد؟

خارش مکرر این نواحی باعث ضخیم شدن پوست می شود. بسیاری از ما در نواحی قوزک پا، قسمت خارجی ساعد، بازو، پشت گردن و ناحیه تناسلی به درماتیت عصبی دچار می شویم. درماتیت عصبی : پوشیدن لباس های تنگ یا عدم دقت در شست و شوی برخی از قسمت های بدن باعث ایجاد درماتیت عصبی در این نواحی می شود.

درماتیت پوشک : از شایع ترین انواع اگزما در کودکان و نوزادان، درماتیت پوشک است. دلایل اصلی ابتلا به این نوع اگزما ارث، استرس، پوست چرب، عدم شستشوی مناسب پوست و شرایط آب و هوایی هستند. لکه های ایجاد شده توسط این اگزما بر روی پوست و یا اندام تناسلی به شدت باعث خارش می شوند؛ این خارش ها گاهی به قدری زیاد است که باعث خونریزی محل مبتلا می شود. اگر بیماری پیشرفت کند و بدون رسیدگی به حال خود رها شود، احتمال خونریزی رگ ها بسیار بالا می رود و ممکن است منجر به سکته قلبی یا مغزی هم شود.

اعضای پیوندی : افرادی که دارای اعضای پیوندی در بدن خود هستند؛ سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند. در واقع اگر گردش خون به خوبی در بدن انجام نشود و خون کافی به رگ های کوچکتر نرسد، فشار رگ ها زیاد می شود و نشانه های واریس کم کم خود را نشان می دهند. بیضه به غده های جنسی مردان گفته می شود که وظیفه تولید اسپرم و هورمون تستوسترون را دارند. علائم و نشانه های سرطان پستان بسته به نوع سرطان می تواند متفاوت باشد.

با درمان های پیشرفته همراه با تشخیص زود هنگام بسیاری از سرطان ها قابل درمان خواهند بود، در نتیجه افراد نباید از علائمی که خبر از این بیماری می دهد چشم پوشی کنند که درمان هرچه سریع تر آغاز شود.به طور کلی این بیماری نشانه ی منحصری ندارد که بروز آن قابل تشخیص باشد اما برخی از علائم شایع ممکن است به این بیماری ختم شود . مقدار غیرمعمول یک ماده میتواند نشانه بیماری باشد. علائم ادراری میتواند شامل ادرار مکرر, مقادیر کم ادرار, جریان آهسته ادرار و یا تغییر کلی در عملکرد مثانه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید