دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

بازاریابی شبکههای اجتماعی، بخشی مهم از دیجیتال مارکتینگ است که در شبکههای اجتماعی انجام میشود. باید بدانید که هدف فعالیت در تمام شبکه های اجتماعی، هدایت کاربر به سایت است؛ همچنین باید کار با ابزارهای آنالیز و تحلیل را بلد باشید تا بتوانید در کمپین های تبلیغاتی، معرفی محصول جدید و … سئو یا SEO که اختصار کلمه Search engine optimization است به معنای بهینهسازی وبسایت برای موتورهای جستوجو مانند گوگل و بینگ است، این مهارت به شما کمک میکند تا بتوانید وبسایت و مقالات سایت خود را در نتایج اول گوگل بالا بیاورید و ورودیهای زیادی را از موتورهای جستوجو داشته باشید.

زمانیکه سئوی داخلی سایت در وضعیت مناسبی باشد، سئوی خارجی، عامل اصلی تعیین برنده در رقابت نتایج اول گوگل است. قبلا هم گفتیم که میتوانید از ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس، گوگل دیتا استودیو و سرچ کنسول استفاده کنید. در جهان، شبکههای اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین و یوتیوب در راس بازاریابی شبکههای اجتماعی قرار دارند و برخی کسبوکارها از شبکههای اجتماعی تیکتاک، اسنپچت و پینترست هم استفاده میکنند.

که در نهایت به ترافیک سایت، جذب لید و مشتری بالفعل منجر میشود، در این دسته قرار میگیرد. در این زمان باید محتوایی ارزشمند را برای او فراهم کنید اما نیازی به فروش کالا نیست. اگر هنوز به روش های سنتی بازاریابی با مخاطب تان ارتباط برقرار می کنید اکنون زمان تغییر فرا رسیده است. اغلب وبسایتها با استفاده از چندین خط کد و فعال کردن کوکیهای ناشناس کاربرانی که از وبسایتشان بازید کردهاند را رصد میکنند و تبلیغات خودشان را برای این کاربران در معرض نمایش قرارمیدهند.

در این مرحله کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید مطمئن شود که اطلاعات موردنیاز کاربر در دسترس هستند و در کل تجربه کاربر رضایتبخش باشد. دیجیتال مارکتینگ با ابزارهایی که در اختیار شما میگذارد کمک میکند ساده تر به مخاطب دسترسی پیدا کنید و پیامها را به بهترین شکل ممکن در اختیارش قرار دهید. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله در رابطه با دیجیتال مارکتینگ در اختیارتان قرار گرفته است؛ برایتان آموزنده، جذاب، مفید و کاربردی واقع شده باشد. خودکارسازی ایمیل مارکتینگ نهتنها باعث ارسال خودکار ایمیلها به اعضای سایتتان میشود، بلکه به شما کمک میکند تا بر حسب رفتار هر کاربر در سایت، یک ایمیل اختصاصی و خودکار برای آنها ارسالکنید.

دیدگاهتان را بنویسید