در 30 سال آینده چه تکنولوژی هایی خواهد آمد؟

مدیر سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتری که با نام مدیر پروژه آی تی هم در آمریکا شناخته می شود فردی حرفه ای و با تجربه است که اهداف فناوری اطلاعات را در سازمان ها مشخص می کند و برنامه های نظام مندی را برای برآورده کردن این اهداف تدوین می نماید. دانشمندان تحقیقات اطلاعاتی و کامپیوتری که در خط مقدم فناوری اطلاعات حضور دارند کار طراحی و ایجاد روش های نوین برای استفاده از تکنولوژی کامپیوتر را بر عهده دارند. در پیش بینی آینده تکنولوژی در جهان در سال 2039 به گواه مدیر فنی گوگل امکان بارگذاری نانو ماشین در ذهن انسان به به وقوع خواهد پیوست.

شرکت دیگری در ماه دسامبر ۲۰۱۷ نمونه ای از ماشین های فلزات خود را به بازار عرضه کرد. بدین ترتیب شرکت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند. این افراد همچنین شبکه های فعلی را تست و ارزیابی می کنند و به صورت مستمر فرایند رفع عیب را روی آنها انجام می دهند و وظیفه نگهداری از آنها را نیز بر عهده دارند. کارشناسان پشتیبانی کامپیوتری با فراهم کردن کمک و توصیه های لازم در رابطه با شبکه ها و سیستم ها استفاده از کامپیوترها را برای مردم دیگری که شاید دانش پیشرفته ای در این زمینه نداشته باشند ساده تر می کنند.

تبیین گام های لازم برای راه اندازی بهترین شبکه و سیستم نرم افزاری از دیگر وظایف این مدیران است. بنابراین قرار است این رویداد از طریق پلتفرمهای Microsoft Azure، Microsoft Teams و Microsoft Power Platform برگزار شود. دستگاههایی که از این طریق شارژ میشوند باید با ایستگاههای شارژ سازگار باشند و همین مساله به تلاش زیادی هم از طرف سازندگان شارژر و هم سازندگان دستگاههای مختلف نیاز دارد. وی با تاکید براینکه تمام اقتصادهای جهان به سمت اقتصادهای طرف عرضه حرکت کردند، گفت: در این اقتصادها حتی اگر قرار است یارانهای داده شود این یارانه را به بخش تولید پرداخت میکنند.

ما با نسل اقتصاد دیجیتال طرف هستیم. نسل پنج و ششم اینترنت یعنی یک اتصال جهانی سریعتر، دقیقتر و پایدارتر، که برای متحول کردن دنیا به وجود آمده است. اولین وظیفه شما به عنوان یک توسعه دهنده طراحی و ساخت وبسایت است. البته اشاره کنیم که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده حرفه ای نیاز به ممارست و تجربه دارید و این دوره صرفا یک پیش نیاز است. با وجود آنکه مهندسان سخت افزار به طور مستقیم و مستمر با کد و توسعه نرم افزار سر و کار ندارند بعضا لازم می شود که مدل های تکمیل شده از تجهیزات خود را تست کنند و با استفاده از نرم افزارها و برنامه های موجود کارکردها و قابلیت های تازه ای را به سخت افزار خود بیافزایند.

دیدگاهتان را بنویسید