دره ستارگان عجیب ترین جاذبه ایران✈️|تریپ

هجوم میلیاردها موجود عجیب به سواحل آمریکا . بزرگراه 666 آمریکا توسط انجمن های دولتی بزرگراه های دولتی آمریکا در سال 1926 با توجه به دستورالعمل های نامگذاری رسمی نامگذاری شد، چرا که این ششمین جایی است که توسط بزرگراه 66 ایالات متحده (خط Route 66) ساخته شده است. اما اگر بخواهیم نظر دانشمندان و علما را بدانیم باید بگوییم که آن ها معتقدند که وجود این صداهای عجیب و غریب در دره ستارگان قشم به خاطر وجود حفره های ریز و درشت در صخره ها بوده و هنگام جریان پیدا کردن باد در بین این حفره ها، این صدا ایجاد خواهد شد.

شما در بین مجسمه های خاکی بلندی قرار گرفته اید که در دستان باد و آب تراش خورده اند. تالار بین المللی دلقک ها موزه بسیار عجیب و عمیقی است که وقایع و اتفاقات دلقک بودن به عنوان یک هنر را طی سال ها به نمایش درآورده است. این موزه در بارابو که به پایتخت سیرک های جهان شهرت دارد و سیرک مشهور Ringling را نیز در خود جای داده، قرار گرفته است. چگونه به وجود آمدن دره ستارگان و ستون هایی از شن با قدمتی بیش از 2 میلیون سال، یکی از شگفتی های جهان هستی را در مقابل چشمان ما ظاهر می کند.

طبق تخمین مردم محلی ، بیش از ۲۰ تن ماهی در ساحل وجود داشته است که قبل از تخمین رسمی کارشناسان ، ناپدید شده اند . دره ستارگان قشم نیز حدودا 2 میلیون سال قدمت داشته و مردم محلی منطقه نیز افسانه های گوناگونی از دره ستارگان نقل می کنند. شگفتی دره ستارگان و همچنین افسانه هایی که در مورد این دره توسط مردم محلی گفته می شد، زمین شناسان را به سمت جزیره قشم جذب کرد تا بررسی هایی را در این مورد انجام دهند.

اما به طور کلی این مدل خیلی گوشی محبوب و خوبی به حساب نمیآید و شکل ظاهری آن هنگام که در دست شماست احساس راحتی به شما نمیدهد. در مطالعات انجام شده توسط محققان، این نتیجه به دست آمد که علت اصلی شکل گیری دره ستارگان قشم، فرسایش خاک، سنگ و ماسه ناشی از باد، باران و رگبارها بوده و این فرایند در طول 2 میلیون سال اتفاق افتاده و هم اکنون به این شکل در آمده است. در این موزه همچنین دست سازه هایی از ماشین دلقک ها گرفته تا سایر وسایل آن ها یافت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید