تکنولوژی های جدید که آینده جهان را متحول میکنند

به گزارش خبرنگاران، سید علی آقازاده در آئین گشایش نمایشگاه الکامپ اراک، اظهار کرد: در حال حاضر جوانان با استعدادی در حوزه های مختلف فناوری های ارتباطات، اطلاعات و زیرمجموعه های وابسته استان مرکزی وجود دارند که در صورتی که دولت از آنها حمایت کند، شاهد پیشرفت و توسعه اقتصادی و علمی در کشور خواهیم بود. اپ نویس ها میتوانند به این حوزه نیز ورود کنند و با توجه به اشتیاق روز افزون بانوان جوان به دریافت مشاوره های مد و لباس، با جادوی هوش مصنوعی، استارت آپ های خوبی را در اختیار مخاطبان قرار دهند. داوران با کمک تصاویر انیمیشنی ساخته شده توسط تکنولوژی Hawk Eye که همزمان به تماشاچیان نیز نشان داده میشود تصمیم درست را میگیرند.

فوتبال که به نسبت دیگر ورزش ها با تاخیر بیشتری از تکنولوژی در داوری استفاده کرد امروزه با سرعت بیشتری به سمت استفاده از تکنولوژی می رود. در سال های اخیر تکنولوژی پیشرفت های بسیاری داشته است و توانسته با سرعت بالایی در مسیر رشد قرار گیرد. نامیرا شدن یکی از آرزوهای بزرگ در ذهن انسان می باشد. این کارشناس مسائل اقتصادی ادامه داد: آقای دکتر طبیبیان که یکی از اقتصاددانان بنام و قابل اعتماد کشور هستند به درستی مطرح کردند که اقتصاد ایران به سمت هندی شدن حرکت میکند، یعنی دو قشر بیشتر وجود ندارد؛ دارا و ندار و متاسفانه باید بگوییم که این اتفاق روزبهروز در حال تشدید است.

صحنه ای که در بازی لیورپول و منچسترسیتی دو مدعی اصلی قهرمانی این فصل لیگ برتر انگلستان، بازیکن توپ را ار روی خط دروازه بیرون کشید و مانع از گل شدن آن شد به کمک تکنولوژی خط دروازه تشخیص داده شد. یکی از کاربردهای جذاب این دو تکنولوژی در متاورس یا دنیایی است که در آینده توسعه زیادی پیدا میکند. این سیستم به تازگی در فوتبال هم وارد شده و با نام VAR یا کمکداور ویدئویی بین فوتبال دوستان شناخته میشود. از اولین نمونههای کمک تکنولوژی به داوران، سیستم ارتباط رادیویی بین داوران و کمک داوران بود. اما پس از اطمینان سازندگان این دستگاه به امنیت ارتباط این سیستم به طور گستردهای در مسابقات مورداستفاده قرار گرفت.

شاید بزرگترین وجه تکنولوژی های ورزشی که عموم مردم با آن ارتباط دارند، تکنولوژی های تصویربرداری باشد. اکنون که بزودی وارد هجدهمین سال از قرن بیست و یکم می شویم، دنیای مد و لباس مثل هر صنعت دیگری دست خوش تغییرات اساسی شده است. Corporate اشاره دارد. یعنی چه کنیم که تولید کنندگان، ساپلایرها، طراحان مد و عرضه کنندگان دنیای مد و لباس، محصول فعالیتشان، محیط زیست و جامعه را کمتر با مخاطرات روبرو کند و نتیجه کار انان، نقض حقوق بشر و انسان و طبیعت و حیوانات نباشد. در واقع این محصولات دیجیتالی پوشیدنی، انطور که مورد نظر عموم مشتریان آن است، با البسه و ان ها ست نشده و ظاهر جذابی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید