این یک نقطه عطف تاریخی است

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد نشست ویژه این مجمع درباره اوکراین طبق قطعنامه شورای امنیت صبح دوشنبه به وقت نیویورک برگزار خواهد شد. 11 عضو شورای امنیت در رای گیری به نفع برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل با موضوع اوکراین موافقت کردند. شهر «بردیانسک» اوکراین با 100 هزار نفر جمعیت که یک پایگاه نیروی دریایی کوچک نیز دارد به تصرف نیروهای روسیه در آمده است.

وزارت خارجه آلمان در بیانیه ای درباره سفر به روسیه و بخصوص اقامت در جنوب این کشور و مناطق مرزی با اوکراین به شهروندان هشدار داده و با اعلام محدود شدن ترددهای هوایی بین طرفین همچنین گفت: استفاده از کارت های اعتباری غیر روسی در روسیه در حال حاضر تنها به میزان محدود ممکن است.

، صدر اعظم آلمان در واکنش به حملات روسیه به اوکراین افزایش گسترده بودجه نظامی را اعلام کرد. والودین در کانال تلگرامی خود نوشت: «در شرایط کنونی و به منظور تامین منافع شهروندان اوکراینی، زلنسکی باید به دنبال هر فرصتی برای مذاکره با روسیه باشد، ولی به جای شرکت در آن، متأسفانه فقط به دنبال بهانه است. شولتز همچنین گفت که همچنان آماده مذاکره با روسیه است. وزارت دفاع روسیه همچنین از کشته و زخمی شدن نظامیان ارتش این کشور در طی جنگ با اوکراین خبر داده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: نیروهای ما از ابتدای شروع «عملیات ویژه» در اوکراین 1067 موضع ارتش اوکراین را هدف گرفتهاند. سفیر روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: ارتش روسیه غیرنظامیان و زیرساختها را هدف قرار نمیدهد. سفیر اوکراین همچنین گفت از زمان شروع حمله روسیه، دستکم 16 کودک جان خود را از دست دادهاند. طبق اطلاعات امروز، یکشنبه وزارت دفاع روسیه، بیش از 470 سرباز هنگ موشکی و پدافند هوایی نیروهای مسلح اوکراینی در منطقه خارکوف، بطور داوطلبانه سلاحهای خود را زمین گذاشته و تسلیم نظامیان روسی شدند. نیروهای اوکراینی یک کاروان نظامی روسیه را در نزدیکی منطقه «ماکارف» واقع در 60 کیلومتری کییف هدف قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید