اینسیاستگذاری فرهنگی از کجا آب میخورد؟

وینچنزو اثری از سازندگان سریالهای کشیش بی اعصاب و دلقک تاجدار یکی از موفقترین سریالهای کرهای است که جزو بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای به حساب میآید. یکی از دلایلش این است که مدعیترین مسئولین فرهنگی هم هیچوقت دغدغه اینمسائل را نداشتهاند. حال از اینها که بگذریم، سریال های کمدی عاشقانه کشور کره نیز توانستهاند بسیار بین مردم محبوب شوند و از این رو، در ادامه خنده دار ترین سریال های کره ای در طول تاریخ و همینطور بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای را به شما معرفی میکنیم. زیبای حقیقی جزو بهترین سریال های کره ای مدرسه ای به شمار آمده و میتوان آن را در لیست بهترین سریال های کره ای کمدی نیز قرار داد.

داستان این سریال کره ای جدید کمدی درباره مرد سرآشپزی به نام جانگ بونگ هوان است که در کاخ آبی رئیس جمهور کار میکند. در آنجا نام این پسر را وینچنزو کازانو میگذارند و او تبدیل به یک وکیل و مشاور مافیا میشود. در این سریال کره ای جدید کمدی شین وو یو (Jang Ki Yong) یک گومیهو 999 ساله است و میخواهد تبدیل به انسان شود اما مهرهی لازم برای اینکار به طور اتفاقی توسط لی دام (Lee Hye Ri) بلعیده میشود.

دیگر به لطف شبکههای داخلی کشور هم که شده بیشتر ایرانیان با سریالهای کره جنوبی آشنایی دارند؛ اما طرفداران کیدراما بهتر میدانند که سریالهای کرهای همگی مانند جومونگ و دونگی در ژانر تاریخی نیستند و صنعت فیلم و سریال کره در ژانرهای دیگر نیز بسیار محبوب بوده و در سراسر جهان طرفدار دارند.

صنعت سینمای کره از دیرباز در کشورهای خاورمیانه مورد استقبال افراد قرار گرفته بود و روز به روز نیز در حال پیشرفت کردن است. مدتی پیش نیز شاهد پخش سریال وینچنزو، یکی از بهترین سریال های کره ای 2021 بودیم که نه تنها در ایران و کشورهای خاورمیانه، بلکه در کشورهای اروپایی نیز طرفداران بسیاری پیدا کرد. آفای ملکه اثری از کارگردان سریال هوارانگ یکی از خنده دار ترین سریال های کره ای است که دیدن آن برای تمامی افرادی که طرفدار ژانر کمدی هستند، واجب است. برای مثال در سال 2020 دیدیم که فیلم انگل، یکی از بهترین فیلم های کره ای، جوایز اسکار زیادی را بدست آورد و سر بسیاری از فیلمهای هالیوودی بیکلاه ماند.

دیدگاهتان را بنویسید