انواع مختلف سرطان، آشنایی با علل و علائم آن – مجله سلامت دکترتو

عوامل موثر در بروز سرطان چه مواردی هستند؟ تعداد كمی از سرطان ها كاملا قابل پیشگیری هستند ولی در نظر گرفتن عوامل ذكر شده در بالا و همچنین انجام چك آپ روتین میتواند احتمال سرطان مقعد را كاهش دهد. با این جراح عمومی، فوق تخصص جراحی غدد و سرطان و همچنین رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در خصوص مهمترین سرطان های شایع در مردان و زنان و همچنین شایع ترین علائم آنها به گفت و گو نشستیم.

استروژن و پروژسترون همچنین باعث رشد برخی سرطان های پستان می شوند که به آن ها سرطان های پستان حساس به هورمون گفته می شود. فرورفتگی نوک سینه ، قرمزی ، تفاوت رنگ نوک سینه ها ، پوسته پوسته شدن همراه با خارش در نوک سینه . سلولهای سرطانی از جهات مختلفی با سلولهای طبیعی بدن تفاوت دارند.

سلولهای طبیعی تنها در صورت دریافت سیگنال تکثیر، شروع به رشد و تقسیم میکنند. این بیماری در اثر رشد غیرطبیعی برخی از سلولهای طبیعی بدن ایجاد میشود. در این مطلب علل، نشانهها، نحوه تشخیص و جلوگیری و درمان این بیماری را به طور کامل توضیح میدهیم. امکان دارد فرورفتگی های ایجاد شده به طور ثابت و مشخص وجود داشته باشند و یا در حالات خاصی از معاینه سینه پیدا شوند . هنوز تأثیر این روشها به طور دقیق مشخص نیست. فرد مبتلا به سرطان پستان حتما نیاز به زمان کافی برای پذیرش بیماری و تطابق با آن دارد تا پس از آن راحت تر بتواند با کمک تیم درمان بهترین روش مقابله، درمان و شکست بیماری را پیدا بیابد و بکار گیرد.

سلول های سرطانی پستان حساس به هورمون حاوی پروتئین هایی به نام گیرنده های هورمونی هستند که با اتصال هورمون ها به آنها فعال می شوند. همچنین، ممکن است برخی افراد از سیستم ایمنی قوی برخوردار باشند که سلول های سرطانی موجود یا بالقوه را کنترل می کنند یا از بین می برند. دیگر تغییرات پوستی به وجود آمدن پوستی شبیه به پوست پرتقال است .

دیدگاهتان را بنویسید