انواع مختلف سرطان، آشنایی با علل و علائم آن – مجله سلامت دکترتو

باید توجه داشت که شخص بیماری زمینهای نداشته باشد یا اینکه مشکلی در پوستش نداشته باشد. و آیا درمانی برای این بیماری وجود دارد یا نه؟ هر یک از این روشهای گفته شده برای درمان و جراحی را پزشک تشخیص میدهد. سرطان مقعد معمولا با یكی از معمول ترین بیماری های مقاربتی یعنی عفونت ویروس پاپیلومای (HPV) در ارتباط است. شایع ترین علامت سرطان پستان توده بدون درد می باشد که در حدود 75درصد موارد توسط خود بیمار به صورت اتفاقی یا در معاینه ماهیانه کشف می شود گاهی یک احساس نامطلوب مبهم در محل توده باعث توجه بیمار و کشف آن می شود.

در غیر این صورت اگر نگران ابتلا به سرطان می باشید می توانید از آزمایش های غربالگری دوره ای جهت اطمینان خاطر خود استفاده نمایید. سرطان درجه ۴ نشاندهنده گسترش این بیماری به دیگر قسمتهای بدن بوده و بدخیمترین نوع آن میباشد. سرطان درجه چهار: نوع چهارم بدخیمترین نوع سرطان است که در آن سلولها غیرطبیعی بوده و به سرعت در حال رشد هستند. در اینجا بافت سلولها کمی متفاوتترشده و با سرعت بالاتری نسبت به مرحله اول، رشد میکنند. این سلولها به صورت مداوم در حال رشد هستند. علاوه بر این، با توجه به مرحله پیشرفت و گسترش سرطان و میزان رشد سلولها، ۴ درجه سرطان وجود دارد که از ۰ تا ۴ طبقهبندی میشوند.

نکتهای دیگری که وجود دارد این است که حتی نوع سلول و محل درگیری مغز با تومور، با سن در ارتباط است. روش زندگی نادرست: یکی از اصلیترین دلایل ابتلا به سرطان، وجود سلولهای ضعیف در بدن است. سلولهای سرطانی به سلولهای ضعیف حمله کرده و آنها را از بین میبرند. گلیوما، مننژیوما، آدنومای هیپوفیز، شوآنوما، تومورهای غلاف عصبی و تومور سلولهای بنیادی، نمونهای از انواع تومورهای اولیه مغز هستند.

به عنوان مثال تومور آدنومای هیپوفیز، بخش غده هیپوفیز و تولید هورمونهای این غده را تحت تاثیر قرار میدهد و مننژیوما به بخش مننژ مغز حمله میکند. احتمال انتقال این تومورها در سرطانهای کواون، سینه، کلیه، ریه و ملانوما بیشتر از دیگر انواع سرطان است. از جمله این مواد مضر میتوان به انواع آفتکشها، کودها، علفکشها و … اگرچه این روش خطرناک است اما شانس زنده ماندن بیمار را افزایش می دهد. ضعف در بدن و ایجاد مشکلات تعادلی: یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است فرد بیمار با آن مواجه شود، تعادل در راه رفتن، تغییرات در یک سمت از بدن یا ضعف در یکی از اندامها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید