امیکرون؛ نوع جدید ویروس کرونا – آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند

اما امیکرون بالاترین سرعت انتشار را در بین سویههای دیگر دارد، بهطوریکه در طی دو روز بیش از صد هزار نفر در کشور انگلستان به این بیماری مبتلا شدهاند. هر چه از انتشار یک ویروس زمان بیشتری بگذرد، نسبت به واکسنها مقاومتر میشود. پاسخ به تمامی سؤالات در زمینه یک بیماری نیازمند سالها مطالعه و تجربه است.

البته در سالمندان و افرادی که بیماری مزمن و صعب العلاج دارند، حتی بعد از تزریق سه دز واکسن باز هم مواردی از مرگ و میر مشاهده میشود که تا حدی طبیعی است. از دیگر ویژگیهای سویه جدید کرونا فرار آن از سیستم ایمنی بدن است و به همین دلیل افرادی هم که واکسن زده باشند، دوباره به این ویروس مبتلا میشوند اما شدت ابتلا و خطر بیماری در افراد واکسینه کمتر از واکسن نزدهها است. هم چنین سویه امیکرون ویروس کرونا باعث بروز مشکلات گوارشی نیز میشود.

این ویروس محدودیت سنی ندارد و همه اقشار جامعه را درگیر میکند. این ویروس علاوه بر دیگر علائم کرونا، علائمی همچون بیاشتهایی، جوش و تغییر رنگ پوست به ویژه در کودکان را به همراه دارد. درست است که امیکرون علائم خفیفتری دارد، اما به این معنا نیست که میزان مرگ و میر کمتری را داراست. هنوز شناخت کاملی در رابطه با امیکرون صورت نگرفتهاست، اما چیزی که کاملا عیان است، این است که دلتا علائم خطرناکتری دارد و احتمال منجر به مرگ بالاتری را داراست. جلال رحمانی از افزایش 52 درصدی نرخ بستریهای کرونایی روزانه خبر داد و گفت: در شبانهروز گذشته 62 بیمار کرونایی جدید با علائم تنفسی حاد در بیمارستانهای استان قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز قبل 21 نفر افزایش یافته است.

احمد یزدانپناه در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از خارج شدن 3 شهرستان دیگر استان از وضعیت قرمز کرونایی خبر داد و اظهار داشت: با کاهشی شدن روند ابتلا و بستری کرونایی رنگبندی شهرستانها تغییر کرد و به شرایط بهتری رسید. اما در ادامه با هم سؤالات جامعی که در ذهن مخاطبان شکل میگیرد را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی از مثبت شدن تست امیکرون محمدباقر قالیباف خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید