الف: مالک زمین کشت علوفه باشد

تحصیل در رشته دامپروری: رشته مهندسی کشاورزی هم گرایش به نام علوم دامی دارد و ادامه تحصیل تا مقطع دکترای این گرایش در کشور امکانپذیر است. زیرا علاوه بر تأمین لبنیات مردم، در امور کشاورزی نیز از آن استفاده میشد. در واحد های پرورش و نگهداری گاو روستایی معمولا از چنین باکس هایی استفاده نمی شود. با این حال توصیه ما این است که اگر انباری یا سوله کوچکی دارید، به جهت حفظ سلامتی گوساله تازه متولد شده ، این دام زنده را جدا از گله نگهداری کنید. پاسخ: موجب پالایش آب آکواریوم و نزدیک شدن محیط آکواریوم به شرایط طبیعی زندگی ماهی می شود.

عفونت و بیماری اندامهای بدن، این عوامل موجب آلودگی دستگاه تولید مثلی شده و با تولید تب بالا موجب سقط جنین می گردد از طرفی عارضه جفت ماندگی احتمال عفونت دستگاه تولید مثل را افزایش می دهد. محل رشد اولیه ی گوساله ها باید کاملا تمیز و عاری از عوامل بیماری زا باشد. توصیه می شود جهت خروج ترشحات ایجاد شده در پستان درگیر از اکسی توسین استفاده گردد.

نرده گردن باعث استقرار صحیح دام در حالت ایستاده در جایگاه می شود. علی دشتبان، نویسنده کتاب «روزی روزگاری آبکوه» و از اهالی قدیم محله، با اشارهای به گوشقه و نزدیکی آن به خانه خیرات، میگوید: در سالهای نه چندان دور، در کنار کشاورزی، پرورش دام یکی از منابع عمده درآمد مردم آبکوه به شمار میآمد و بهطور تقریبی همه ساکنان آبکوه در خانههایشان به پرورش گاو و گوسفند مشغول بودند. نکته مهم: دانش آموزان عزیز، تنها به خواندن این سوالات اکتفا نکنید و حتما متن درس را هم به دقت مطالعه کنید.

سوالات متن درس پودمان 6 ششم پرورش و نگهداری از حیوانات کاروفناوری هشتم با جواب را در این مقاله مشاهده کردید. تعدادی از ساکنان که یکیدو رأس گاو بیشتر نداشتند، از آنها در منازل خود نگهداری میکردند. حالا فقط قدیمیهای محله و آنها هم خاطرات کمی از آن به خاطر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید