البته این هدف Zernicka-Goetz نیست

قبل از پرداختن به صحبت های مدیر فنی گوگل ابتدا لازم دانستیم تا سری هم به چالش تکنولوژی های موبایل در آینده بزنیم. با این حال، لازم است بدانید که فرآیند تولید و بستهبندی مواد غذایی به میزان زیادی به توسعه فن آوری وابسته هستند. این اقتصاددان بیان کرد: به وضعیتی رسیدهایم که میشنویم برخی برای نان درآوردن به هر کاری دست میزنند، شاهد هستیم که برخی در سطلهای زباله به دنبال غذا میگردند، گوشت قرمز از سفره بخشی از خانوادههای ایرانی حذف شده است. مدیر فنی شرکت گوگل در یک مصاحبه کامل به معرفی و پیش بینی آینده تکنولوژی در جهان پرداخت و برخی از واقعیت های یرا که در ذهن خود و یا ذهن گوگل می پروراند، را به زبان آورد.

برای مثال در برخی از منابع آینده موبایل های هوشمند به کوچک و کوچک تر شدن پیش بینی شده و روند فعلی را در حال رسیدن به نقطه انتهای می پندارد. چالش اصلی ما در موبایل سلام و سایر مراکز تعمیرات موبایل نیز می تواند در پیش بینی آینده تکنولوژی در جهان در صنعت موبایل نهفته باشد. موبایل ها روز به روز پیشرفته تر شده و گاها دستگاه ها حتی می توانند خودشان را نیز تعمیر کنند. چت بات ها نمونه ای از برنامه های هوشمند هستند زیرا کاربر می تواند با برنامه ارتباط برقرار کند و احساس کند که با انسان ارتباط برقرار کرده است.پاسخ به سوالات کلی که به طور معمول توسط مشتری خواسته می شوند،در برنامه های هوشند پیاده سازی می شود.این برنامه ها همچنین با یادگیری رفتار مشتری از طریق تجزیه و تحلیل اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده، به کاربر پاسخ مناسب می دهند.

البته هر چند این دید یک نگاه کلی است اما با این وجود به نظر می سرد که با توجه به شرایط موجود جهان در اوایل سال 2020 و شیوع ویروس کرونا آقای کرزوایل نیز باید این پیش بینی را کمی به تعویض بیندازد. البته از شرکت بزرگی مانند گوگل بعید نیست که برای 30 سال آینده خود برنامه مدونی داشته باشد. حال با این اوصاف باید دید که پیش بینی های مدیر فنی گوگل چقدر می تواند درست باشد.

سال 2021 از نظر مدیر فنی شرکت گوگل به سال اینترنت های نسل جدید و وایرلس در جهان اختصاص دارد. مدیر فنی این شرکت نیز تکنولوژی های ممکن تا سال 2050 را پیش بینی کرده و نظر خود را در این باره بازگو کرد. وی پیش بینی می نماید که در این سال لپ تاپ های تولید شده می توانند از نظر هوش مصنوعی با ذهن انسان به رقابت پرداخته و آن را به چالش بکشند. در دنیای که بحث کردن در باره بهترین ارزهای دیجیتال در حال حاضر یکی از ترندهای اصلی آن می باشد، به نظر نمی رسد که روند کار با تکنولوژی هم به همین شکل باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید