آموزش جامع بازاریابی دیجیتال

ما اعتقاد داریم که استراتژی بازاریابی دیجیتال برای استفاده از فرصت های در حال رشد در دنیای دیجیتال ضروری است زیرا یک استراتژی یکپارچه دیجیتال به شما مبنا و اساس تمام فعالیت های بازاریابی آنلاین را می دهد، اما هنوز بسیاری از شرکت ها یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ندارد! مارکتینگ یا بازاریابی همیشه در دنیای کسبوکار وجود داشته است؛ اما با ظهور وب ماهیت دیجیتال هم پیدا کرده است که به دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین معروف است؛ یعنی درست مانند دنیای واقعی باید تکنیکهای تبلیغ و فروش در وب هم اجرا شوند اما با شیوهای که متناسب تغییرات مستمر دنیای دیجیتال است.

داو میدانست که زنانی مخاطبش هستند که در دنیای واقعی زندگی میکنند و با این دانش توانست جنبشی را آماده کند که بیش از ۶۸ میلیون بار در یوتیوب تماشا شد. درنتیجهی این کمپین تبلیغاتی موفق، ویدیوی جنیفر لوپز بیشتر از ۱۳ میلیون بار دیده شد و کاربران بیش از ۵۰ هزار پست در خصوص آن به اشتراک گذاشتند.

به عنوان مثال، بازاریاب دیجیتالی که مسئول سئوی سایت باشد، ترافیک ارگانیک سایت (افرادی که از طریق سرچ گوگل به وبسایت آمدهاند) را اندازهگیری میکند. ممکن است در شرکتهای کوچک یک فرد همه مسئولیتها را بر عهده داشته باشد، اما در شرکتهای بزرگتر، گروهی از بازاریابهای دیجیتال ( شامل چندین متخصص) وجود دارد و هر فرد مسئولیت یک یا دو کانال دیجیتال را بر عهده میگیرد. محمد همه تلاشش را میکند که به روند انتقال دانش در تیم سئو کمک کند، یاد بگیرد و به دیگران هم بیاموزد. چنین پیغامهایی با افراد بیشتری به اشتراک گذاشته میشوند، آگاهی از برند را بالا میبرند و به مخاطبان نشان میدهند که ارزشهای برند با ارزشهایشان همخوانی دارد.

استفاده از شبکههای اجتماعی روشی عالی برای ارتباط با مخاطب و شرکت رو در روی آنها با برند است. این کارمندان همچنین باید با متخصصان بازاریابی محتوا همکاری کنند تا یک استراتژی برای پستِ محتوا در شبکههای اجتماعی توسعه دهند. مخاطبان و کاربرانی که به تنهایی سایت شما را پیدا می کنند احتمالاً هدفمندترین مخاطبان شما هستند زیرا آنها شما را بر اساس نیاز خود انتخاب کرده اند. ابزارهای سئو و آشنایی ندارید می توانید در مقاله ابزارهای سئو با پرکاربردترین و بهترین ابزار های رایگان و پولی که سئو کاران برای بهینه سازی سایت استفاده می کنند آشنا شوید و از آنها برای بهبود رتبه سایت خود بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید